Moje tri deti si dnes kreslili. Jeden z bratov roztrhal sestričke výkres, pretože žiarlil, že odviedla lepší výkon. Obyčajná ľudská závisť. Všetkým mojim deťom som vysvetlila, v čom spočíva výnimočnosť každého z nich. Jedno najkrajšie kreslí, druhé má mimoriadny pohybový talent a tretie zase vyniká intelektuálne. A spolu sú dokonalí. Vysvetlila som im, prečo nemôžu podliehať týmto primitívnym vlastnostiam ľudskej nedokonalosti. Výchovu a vzdelávanie v cnostiach a hodnotách by potrebovali viacerí dospelí ľudia, občania či politici.
 
Náš štát sa ocitol v roztržke podobnej detskej hádke. Žiaľ, na všetkých frontoch. Tento blog chcem venovať všetkým tým, ktorí nevedia spolupracovať a nechápu, že proti zlu nemožno bojovať zlom. Všade okolo nás sa to hemží vlastnými záujmami, egom a neresťami. A aj medzi vlastnými. Pozerám sa, vidím, cítim a chápem. Tento zápas je vopred prehratý, ak nepochopíte, že toto nie sú hodnoty, s ktorými dobyjete svet. Nezvrátite s tým ani obyčajnú detskú hádku.
 
Nakoniec moje najmladšie dieťa prekonalo všetky prekážky a nakreslilo niečo, čím prekonalo nielen svoje možnosti, ale dokonca použilo lásku na stvorenie niečoho, čo by inak nedokázalo. Talent súrodenca ho natoľko inšpiroval a motivoval, že v spolupráci, viere a láske vytvoril dokonalý obraz. Aj obraz lepšieho Slovenska môžu tvoriť len ľudia, ktorí budú ako môj syn a vytvoria nielen spoluprácu, ale aj nové hodnoty a lásku, ktorá bude prvým krokom k novému ránu. Vytvoríme tak spolu niečo, na čo nám už nikto nesiahne. Bude to veľkolepé a slávne. Taká môže byť aj naša vlasť. 
 
Adriana Kráľová, 25.10.2021
 
Rozhodla som sa strániť zla. Bytie spočíva v láske. Tvorba spočíva v inšpirácii a dobre. Spolu sme lepší. 
 
#vzdyspolu